DRačice z Račice

01.01.2024

Rok 2024 bude od února rokem Draka. DRačice z hosínského kopce Račice je zakladatelka her s plyšáky na letišti Hosín. Zdejší Aeroklub České Budějovice má totiž ve znaku zeleného Draka s nevinným úsměvem. Ona mu byla nejpodobnější. Zdědila tak unikátní tradici letištní drakiády během leteckého provozu. Je toho mnohem víc...

 Budeme vyprávět její příběh a spoustu dračích příběhů. Když Vítek dorostl do věku svého prvního samostatného letu, byla u toho společně s Vojtou! Provázela je na JuniorFlyCampech od roku 2016 a pomohla založit tradici Drakiády na Rané u Loun a postupně rozšířit odvahu dalších letišť v České republice, aby to taky zkusili. Pustit alespoň jedenkrát do roka dětské draky na své území. 

Později pomohla při jednáních na letecké výstavě Aero Friedrichshafen 2017 při setkání s litevským výrobcem dětských letadel LAK 16, založení Muzea létání na Rané a byla i při vzniku myšlenky na dětský trenažer Letadélka Káněte Hugouše. Mezitím otestovala mapu českých rozhleden a věží vhodných pro seskok plyšáků na padáčcích. Zúčastnila se i českého rekordu ve společném startu vlaštovek v jednom okamžiku (327). Tím zařídila zřízení pohádkového Ministerstva pro Povětří a byla inspirací k napsání výcvikové pohádky 81 dračích šupinek. Její sílu Vychřice a její poslání je jasné jen těm, kdo vědí, co znamená "blesk z čistého nebe". 

© 2023 Tygříkova letka. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!