Jak si hrát (nejen) s Olinem


Tvoje první Tygří a plyšové kroky

Jdi po tygřích stopách OLINA a zažij mnoho dobrodružství a poznání....


Prvni krok a skok

Hra na létající plyšáky znamená, že potřebuješ ZÁPISNÍK. Jakýkoliv, co má alespoň 21 listů. Pak máš zjistit CO je těch 21 hvězdiček? Hvězdičky ulovit s pomocí Tygřích agentů. Je to 21 létajících strojů z našeho seznamu československého letectví. Tvůj plyšák se s nimi má vyfotit a když to půjde, tak i proletět. Bojíš se? No proto tvůj plyšák potřebuje na cestu i padáček!

KAM za nimi půjdeš? To Ti pomůže letecká ICAO mapa. Začít můžeš třeba v leteckých muzeích. Letecká školička  je od vlaštovky až po draky. Letecká školka  je od modelů až po padáky. Letecká škola  od větroňů až po motoráky a vrtulníky. Letecká akademie  od motoráků po akrobaty. Letecká univerzita  od dopraváků až po tryskáče.

Na každou novou otázku se můžeš podívat i do záložky Časté otázky nebo nám napsat. Budeš potřebovat svého plyšáčka, zápisník, padáček, leteckou mapu a fotoaparát. Je to lov beze zbraní! Stačí fotka s datumem, zápis s podpisem, kroužek do mapy a popis lovu Hvězdičky číslo od 1 do 21 do zápisníku.

Druhý krok a skok

Najdi podle seznamu hvězdiček, kdo by mohl znát rodinu Tygřích agentů. Jsou to létající rodiče a profesionální letci. Hledej je podle našeho seznamu a doporučení. KDO Tě bude provázet do světa létání? Tvůj plyšák by měl být velikostí a váhou podobný Olinovi. To proto, aby ho unesl padáček. S KÝM ho budeme cestou seznamovat? S piloty, trenéry, techniky i dalšími leteckými profesionály. 

Tygří agent pro každou další hvězdičku může být na začátku cesty máma nebo táta, kteří vědí aspoň něco základního o létání.  

Základní program
Vytvoř si svůj zápisník a pro každou hvězdičku potřebuješ alespoň jednu stránku.  Připrav se na úkol získat fotografii stroje a podpis do zápisníku. "foto-razítko" z vašeho setkání je jedna hvězdička. 

Pro pokročilé
Zkus získat možnost pro plyšáčka letět v létajícím stroji!

Třetí krok a skok

Čas pro tvého plyšáka i pro Tebe na splnění úkolu je vždy jeden rok. V listopadu nám ukážeš svůj zápisník. V prosinci můžeš vyprávět váš příběh. Pomůžeme Ti! Kdy začínáme? My začali v lednu 2023. Olin Ti ukazuje a dělá cestu! 

JAK začít? Kdy hra končí? Sleduj náš zápisník a reportáže. To je Olinova časová stopa. Můžeš se přidat. Tvoříš PŘÍBĚH a zapisuješ dějiny své i letecké rodiny a zanecháváš stopu.  Jednou do roka vyrazíme společně za Tygří letkou. A v prosinci losujeme o splněná letecká přání.

Základní program
Každá fotografie + podpis Tygřího agenta je unikátní setkání. Nespěchej! Vybrat pro Tebe Tygří agenty trvalo 33let! Plnou třetinu času, kdy začalo československé letectví...

Pro pokročilé
Kolik máš času na jednotlivé výlety za hračkami a letadly? Připrav si každou výpravu jako to dělají piloti. Každá hvězdička je jiná. Jiní jsou i její lidé. Na PRVNÍM setkání hodně záleží! Obklop svého plyšáka těmi nejmilejšími agenty a dávej pozor i na počasí. 

Hlídej si letecký kalendář akcí, protože tam jich ulovíš nejvíc!

Čtvrtý krok a skok

Tam, kde se Ti povedlo ulovit hvězdičku, udělej značku do letecké mapy. Do zápisníku popros o razítko. Nebo samolepku. Ptej se na papírovou ICAO mapu letišť jako dárek pro začátek hry a požádej i o starší DATABÁZI LETIŠŤ zdarma. KDE nás najdeš? Tam, kde pracují a létají Tygří agenti. 

Letiště jsou jako přístavy na moři. Spojují místa a bezpečné trasy pro létání. Jen někteří letci a kosmonauti potřebují jiná místa pro START. Na zem se pak vracejí s pomocí padáků...KDE to je to místo přistání? No to se dá jen vypočítat nebo odhadnout. Proto je to takové dobrodružství!

Chceš vědět jaké to je? Zkus tedy i seskoky z rozhledny. Nebo z balónu. Ale POZOR! To je taky jako výcvik létání. 

A PROČ vlastně chce Olin letět i do Vesmíru? Pro RADOST! On má totiž přání obletět svět. 

Hledá si pro sebe parťáky pro čtyři různé cesty.  

Učit létat plyšáky

Pomocí Olina i jeho letky, kterou můžeš být součástí. Je to opravdická škola hrou! Proto s námi spolupracují letecké firmy, muzea, letecké školy a letiště. Všichni nám podobní se snaží pro plyšáky založit své letecké školky. Každý trochu jinou. Všichni k tomu mají celkem 8 společných úkolů.

Znamená to vymyslet a vytvořit:

speciální hry - vycvičit instruktory - najít si pravidelný čas v kalendáři pro první setkání - hravý prostor pro děti - způsob cestování za poznáním jako soutěž - zápis do zápisníku návštěv a letů - výstavu spolutvoření a odměnu.

 Nejmenším dětem s plyšáky jsou teprve 3 roky. Větší už umí číst a psát. Ještě větší už mohou do trenažérů létání. Pro ně už je s Olinem určený Junior Pilot Klub. Lidé si za 100 let letectví vyzkoušeli, že to trvá až 9 let, než se vycvičí expert!

Proto si Olin vzal do hlavy, že pomůže najít 1000 dětí, co rády letí. Takových, co budou nejen piloti, ale letci! A to je celkem 8 profesí okolo létání. Nejdůležitější jsou podle něj ti, co zachraňují Život. Proto si vybral jako první letecké záchranné služby... Ty, co byli první na světě! 

Odměna pro plyšáky

Odměna pro každého Tygra i jeho letku je úlovek! Jakou odměnu si představuješ Ty? My jsme navrhli všem plyšákům základní odměnu jako návštěvu u opravdických Tygřích letek. Těch vojenských, kde se cvičí ti nejlepší. 

Říkáme jim OKřídlení strážci. Je s nimi spojena spousta poznání a práce pro bezpečné létání. Jsou výjimeční. Jejich cesta tam většinou nekončí. Jejich poslání je pak vede dál...

Vytváří celé týmy lidí, kteří se jeden bez druhého neobejdou. Doplňují se v profesích, když počasí nepřeje. Spolupracují. Učí se nejen při výcviku. Učí se hlavně v praxi. Když jde o život! Učí se učit a učit jiné, další, nové...

Taky mají svá přání a odměnu. Proto nás zajímají. Chceme jim pomoct. Víc rozumět jejich životu, práci a tu práci jim ulehčit. Ulehčit tím, že budou pořád létat s plyšáky na palubě. Ale s menším strachem, jestli to dobře dopadne :-)

Cestování s plyšáky

Olin se pro svojí Tygříkovou letku snaží najít čtyři zábavné i poučné způsoby kudy obletět svět. Proto společně zkoumejte létající stroje a lidi, kteří to umí. 

Jedna je pěšky z Afriky až na Kamčatku a dál... Druhá je na nejpomalejší létajícím stroji "padákové tříkolce". Třetí je etapový let s dopravními piloty. Čtvrtá je do vesmíru. Je podobná cestě Krtečka. Ten byl ale vesmírný turista. Olin si přeje být opravdický kosmonaut.

Proto zkouší jít i do výcviku různých létání a skákání. Proto se narodil. Proto si přál mít svojí letku a smečku. Pro poznávání světa s pomocí létání. Tohle je ten pátý krok - vydat se na cestu! START doma. Pak noví přátelé -  velký plán cesty a místa, která jsou spojená s historií československého letectví. 

Tvořit příběh s plyšáky

Tvořit pro svého plyšáka příběh je jako psát vlastní pohádku, učebnici, návod nebo vyprávět příběh svojí rodiny. Vytvořit mu jeho vlastní logo jako rytířský erb. Vycvičit ho na Rytíře nebes! 

Takové Rytíře mají v Království vzduchu. Jako trenéry tam zvou létající umělce. Učí je malovat, vyrábět, sestavovat vlastní stroje, psát a vyprávět své příběhy. Vyprávět třeba i jako filmy nebo vlastní fotoknihy. 

Takoví Rytíři jsou pak pasováni svými Královnami. Pomáhají svojí fantazií udržovat jejich království stále živé. Stále veselé a hravé. Nemají tam sice krále jako lidé, ale mají tam Vítr. Ten pak učí úplně všechny! Každý měsíc v roce má pro ně jiný úkol. 

Je to podobné království jako to první, kde se začalo létat. Měli tam draky a postupně naučili létat i další lidi, děti a plyšáky! Určitě se tam uvidíme!

© 2023 Tygříkova letka. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!