Časté otázky

Časté otázky

1. Proč se tygřík jmenuje OLIN?

Protože ... to Ti povypráví Tygří agenti. Je to příběh o prvních československých kosmonautech. Byli dva. Cvičili se spolu. Letěl jen jeden. Ten druhý byl Olin Olda Pelčák ... a moje maličkost Tygr, to chce pro sebe, pro něj i pro jeho vnučku zkusit znovu! 

2. Proč to dělat?

Protože zažijete radost, kterou jste nikdy dřív neznali. Uvidíte, co to s vámi udělá. Hrajte si jako děti! Všichni! Zároveň odhalíte mnoho talentů vlastních i okolo vás. Zápisník se možná stane "profesní knížkou" nejen vašeho plyšáka, ale i jeho trenéra. Otevře vám dveře tam, kde ani klíče a peníze nestačí....

3. Co jsou hvězdičky?

Je to 21 létajících strojů. Najdeš je v našem seznamu a podle čísla hvězdičky najdeš i ty pravé lidi a letiště nebo muzea, kde je hledat. Vyfotíš svého plyšáka s nimi a zapíšeš si je do svého zápisníku. Přidáš datum a adresu, kde se to povedlo.  Stejní lidé Ti dají další doporučení na další stroje, lidi a místa, kam na další LOVEní pro Hvězdičky.

4. Kdo je Tygří agent?

Základní a zakládající tým Olinovo smečky je Míša & Ronam & Pytlák a pak lidé, kteří se přidali do naší cestovatelské hry na LOVEní Hvězdiček. Najdeš je v sekci partneři. Jsou to firmy, kde pracují také s dětmi. Dělají pro ně exkurze, výlety, dětské dny a jiné akce. Mají možnost si s dětmi dělat fotografie pilotů a strojů, hrát si s plyšáky, plnit úkoly, povídat si o létání. Tygří agent je ten, kdo ví, jak si může hrát s Olinovo Tygříkovou letkou a zná naše pravidla. Pomůže Ti s fotografií + podpisem do zápisníku získat hvězdičku. Jestli pilot, kterého požádáš o pomoc, nebude znát naše pravidla?  Můžeš mu je vysvětlit a udělat z něj pro svého plyšáka Tygřího Agenta hned, jak bude souhlasit, že Ti pomůže!

5. Kde získat leteckou mapu?

Pro potřeby lovu beze zbraní bude stačit loňská nebo i starší DATABÁZE LETIŠŤ a ICAO LETECKÁ MAPA  v měřítku 1:500 000 nebo 1:200 000. Pro označení úspěšných výletů. Každý Tygří agent ví a nebo i má u sebe zásobu. Jinak samozřejmě použít internet a kamarády piloty.

6. Kam vyrazit na lov hvězdiček nejdřív?

Tam, kde to máte nejblíž, nejsnáz a bez komplikací. Je to plán, který se spoluvytváří každým dalším krokem na trati. Není předepsaná přesně. Je to úkol, který lze plnit na přeskáčku. Podle toho, co znáte nejlépe. Pak už na doporučení. 

7. S kým je to nejlepší?

V rámci rodiny. Plyšák i děti i všichni potřebují cítit bezpečí. Péči. Sdílenou radost. Navíc se budete učit společně. Letecké rodiče postupně poznáte a buď se budete chtít za nimi vracet, nebo najdete jiné nejlepší. Děti jsou pravdivé a nenechají se ošidit.

8. Jak vytvořit zápisník a pak fotopříběh?

Fantazii se meze nekladou. Ten Zápisník vám zůstane jako poklad. Podobně jako turistické deníky plné razítek, samolepek, vstupenek. Dejte si záležet. Nikdo vás nebude nutit kupovat předepsané knihy. Nástrojů je už mnoho volně k dispozici. 

9. Olin a jeho Deník - Tygryština - pro jeho smečku - lidi a průvodce

Olin komunikuje se světem létání a dětmi svojí řečí, které se říká "tygryština" To jsou čtyři různé jazyky. Podle toho, s kým zrovna je, aby si porozuměli. Děti se tak učí také.

1. OBRAZEM. Tvoří obrázky. Ukazuje. Předvádí. Fotografuje. Maluje. Natáčí video. 

Tuhle řeč najdete tady na jeho webových stránkách - na facebookové skupině - na Instagramu a v jeho fotogalerii. Obrazem jsou i loga jeho partnerů a Tygřích agentů. Celá databáze fotografií slouží jako Deník pro vydání knížky o jeho poznáních, setkáních, učení a inspiracích.

2. DOTEKEM.  Tvoří si představu o světě dotekem se stroji, lidmi, Větrem.

Tenhle způsob poznávání a učení znají i dospělí lidé. Když si "na to něco nesáhnou" tak to stejně nepochopí a neporozumí tomu. Olin je jen jeden! Má jen jeden čas a může být jen na jednom místě. Proto cvičíme po celé ČR Tygří agenty, aby mu tuto možnost dopřáli. 

Roman Hnízdil ho bere s sebou na důležitá jednání a je jeho agent, který hledá další šikovné agenty ve firmách, muzeích, organizacích, ministerstvech...koordinuje jeho kalendář s ostatními a vybírá mu ty nejlepší možnosti.

Míša Machartová je něco jako jsou maminky. Vede Olina tam, kam míří dětské letecké sny. Zná cestu a nové cesty hledá. Dozoruje a cvičí nové Tygří agenty. Když je Olinův Život nebo Příběh v ohrožení, vycení zuby. Nejdřív v úsměvu a pak... když to nepomůže, tak umí i kousnout. Nelze nad ní jako nad žádnou mámou zvítězit - pouze se dohodnout.

Pytlák Říha je Olinův hlavní fotograf, průvodce, stopař a textař. Píše reportáže pro děti a rodiče Tygryštinou a umí psát i dospěláckou řečí pro letecké časopisy, skupiny, noviny. Hledá pro Olina lidi pro cestu do Vesmíru. Píše knížku Intigris, ale protože jí píše písmenky v azbuce, tak jí ukáže veřejně až bude celý příběh dokončen.

Noví další Tygří agenti procházejí s Olinem výcvikem, aby uměli Tygryštinou komunikovat i s jinými plyšáky a dětmi s pomocí nejen focení, ale také svezení do vzduchu, házení na padáčku a tvoření rukama. Agenti mají znát mapu a dát dobré rady a slova na další cestu za dalšími Hvězdičkami.

Zacházíme proto s Olinem i jinými plyšáky - laskavě, bezpečně, promyšleně a zručně.

3. MAPOVÁNÍ. Tvoří systém a návod a příručku pro svojí smečku a lidi okolo sebe.

Tahle řeč je pro větší děti a jejich rodiče. Ti potřebují znát systém a smysl a mapu programu, kterou jim Tygříkova letka nabízí. Chtějí vědět a vidět víc, než jen obrázky nebo si pohrát s Větrem. Chtějí mapu k pokladu! Chtějí vědět pravidla hry a co se stane když a nebo jak jinak ještě získat to, co si přejí...¨ pro tuhle řeč používáme Zápisník Aero Junior - program na celý rok a devět let od 2017 až do roku 2025. 

4. SLOVEM

  • Olin vypráví, co zažil jednoduchou dětskou řečí s omezeným počtem slov. Takovou řečí, aby mu rozuměli i menší děti nebo rodiče, co o létání mnoho nevědí. Své příběhy z Deníku dává na svůj web a skupinu. Odtud je mohou sdílet jeho Tygří agenti, jiné skupiny, osobnosti a reportéři a jeho zážitky ještě jednou převyprávět. Upřesnit informace pro dospělé a experty dalšími doplňujícími "řečmi".
  • Olin motivuje další plyšáky, aby se přidaly! Aby využily se svými dětmi cestu, kterou pro ně tvoří. Děti jsou pro něj přátelé, učitelé a pomocníci. Proto volí způsob DĚKUJI A PROSÍM a používá laskavá, bezpečná, dobře načasovaná a volená SLOVA, která jsou něco jako letecká frazeologie. Všichni - kdo je slyší a čtou - mají porozumět - nebo požádat znovu o zopakovaní. 
  • Olin upoutává pozornost na svůj i letecký kalendář. Zve na veřejná setkání za účelem hry, učení a LOVEní hvězdiček.
  • Olin má svůj AeroLogBook - letecký zápisník a píše pro děti knížku o svém prvním roce života a době, než se stane leteckým profesionálem. Tygři rostou rychleji než děti. Umění LOVEní je pro ně základ přežití a TVOŘENÍ je způsob, jak ochránit a užít si svůj svět. 
  • Olin ví, že je legenda a přeje si ten pocit a způsob a poselství předat a vyprávět dětem jako legendu československého letectví. Má k tomu 8úkolů pro svojí Tygříkovou smečku i letku. Bude to vybrané děti učit s pomocí klíčových slov. 
10. Kdy a Kde se budou předávat výhry

Jednou do roka v listopadu shromáždíme úlovky celé Olinovo Tygříkové letky a slosujeme je v prosinci. Výherce pozveme na vyhlašování leteckých sportovců v únoru/březnu dalšího roku. Tak, abychom stihli připravit splnění jejich leteckých přání. A určit datum pro návštěvu u Tygří letky v Náměšti a v Čáslavi.

© 2023 Tygříkova letka. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!